Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi ve Danışmanlık Hizmeti

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yavru köpek tuvalet eğitimi, yavru köpek eve ilk geldiği andan itibaren başlamalıdır. Bunun için danışmanlık hizmetimiz bulunmaktadır. Bu hizmete öncelikle tuvalet eğitimi ve düzeni sağlamaktadır. Yavru köpeğinize ev içi tuvalet eğitimi kazandırıyoruz.

Yavru köpek tuvalet eğitimi için yedi tane çok önemli ana başlıklar bulunmaktadır.
  • Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi ve Düzeni

Bu düzen köpek eve ilk geldiği andan itibaren başlamalıdır. Bizim görevimiz öncelikle yavru köpeğinizin oyun alanı, yemek alanı ve tuvalet alanını belirlemektir. Bu yapılmadığı takdirde köpeğiniz bütün evinizi tuvalet alanı görür. Dolayısıyla önlemi en baştan almak gerekir. Tek bir nokta tuvalet yeri belirlemek gerekir.

  • Isırma-Kemirme Eğitimi

Bu eğitim de en az yavru köpek tuvalet eğitimi kadar önemli bir konudur. Çünkü; yavru köpeğinizin dişleri kaşındığı için sürekli eliniz ve ayaklarınızı kemirmek isteyecek ve bu sizi oldukça zorlayacaktır. Verdiğimiz danışmanlık hizmeti ve eğitimler ile yaşanan süreci kesinlikle sorunsuz atlamanızı sağlayabiliriz.

  • Davranış Eğitimi

Verilen eğitimde “Yavru köpeğinize nasıl davranmanız gerekiyor?” sorusunun cevabını sizlere veriyoruz. Fakat köpeğinizin karakteristik özeliklerine göre bu durum çok değişkenlik gösterebilmektedir. Kesin cevaplar için önce yavru köpeğimizi çok iyi tanımamız gerekir. Sizi ve yavru köpeğinizi tanıdıktan sonra davranışı konusunda net bilgi verebiliriz.

  • Otorite Nasıl Olmalı?

Otorite demek yavru köpeğinize kötü davrananız anlamına gelmez! Yavru köpeğinizi istediğiniz kadar sevip şımartabilirsiniz. Ancak mutlaka otoritenizde olmalıdır. Oyunu siz başlatmalı ve siz bitirmelisiniz. Biz otorite konusunda size düzenli bir program hazırlıyoruz.

Nasıl iletişim kurabilirim?

  • İletişim

Yavru köpeğiniz sizinle henüz yeni tanıştığında “Nasıl iletişim kurabilirim?” diye düşünebilirsiniz. Köpeğinizi sürekli severek ilk iletişim aslında kurmuş olursunuz. İletişim demek yavru köpeğinizle karşılıklı konuşmak, anlaşmak demektir, nasıl mı? İlk başta oyun çok önemli fakat sadece oyun olmaz! Yavru köpeğinizle iyi bir iletişim için ona sürekli komut vererek bir şeyler öğretmeye çalışmalısınız. Doğru yanlış önemli değil, önemli olan iletişime geçmektir. İletişim kurmak için bir ödül sisteminizin olması faydalıdır. Yanınızda ödül topu veya ödül kurabiyesi olmalıdır. Böylelikle yavru köpeğinizin dikkatini daha çok çekmiş olursunuz. Bunu okul öncesi kreş eğitimi olarak düşünebilirsiniz. İletişim konusunda uzman desteği mutlaka gereklidir.

  • Sosyelleşme

Sosyalleşme, yavrunun diğer canlılarla bir araya gelerek kaliteli vakit geçirmesi demektir. Bunu nasıl sağlayabileceğiniz konusunda sizlere net bilgiler sağlayarak destek oluyoruz. Buna neden ihtiyacım olsunki diyebilirsiniz. Yavru köpeğinizin sosyalleşmesinin önemini göz ardı etmemek önemlidir. Eğer yavru köpeğiniz yeterli derecede sosyalleşemezse, köpeğininiz ürkek ve korkak olur. Ürkek ve korkaklığını büyüyünce değiştirmeniz oldukça zor olabilir. Köpeğinizin sosyalleşmesini sağlamak için neler yapmalısınız ve neler yapmamalısınız konusu, bu noktada oldukça önemli olmaktadır.

  • Ödül ve Ceza

Yavru köpeğiniz eve ilk geldiğinde nasıl davranacağını bilemez. Sizin istemediğiniz birçok davranışı sergileyebilir. Yavru köpeğiniz sizin istemediğiniz bir davranışı yaptığı zaman mutlaka ona doğrusunu göstermek gerekir. Ancak bunu yaparken birçok insanın bildiği gibi bir cezalandırma yöntemiyle değil, canı yanmadan, sizden korkmadan bir ceza olmalıdır. Buradaki amaç, yavru köpeğinizin sizin istemediğiniz bir davranışı yaptığını anlaması ve ileride bunu yapmamayı öğrenmesidir. Yavru köpeğinize gazete veya terlikle vurmaktan kaçının. Bu yavrunun sizden daha çok korkmasına sebeb olur ve bu durumu düzeltmeniz imkansız hale gelebilir. Bu konuda yanlış yapmak istemiyorsanız uzman desteği almanız hayatınızı kolaylaştırabilir.

Son olarak,

Buradaki amacımız köpeğinizle kaliteli vakit geçirmeniz, minimum hatayla yavru köpeğinizi daha sağlıklı yetiştirmenize yardımcı olmaktır. 3 ile 6 ay arası süren uzman destekli köpek yetiştirmek konusunda sizlere destek olabiliriz. Unutmayın mutlu köpek mutlu aile demektir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yazar Hakkında

20.10.1980 yılında doğdu. 1995 yılında bir köpek eğitim merkezinde köpek eğitim mesleğine başladı. 1998 yılında Academy Dog Kennels köpek eğitim merkezinden sertifika aldıktan sonra Bursa Gemlikte göverine askeri veteriner okulu’nda devam etti. 2002 yılından itibaren evinizdeegitim.com projesine başlayarak Türkiye’de ilk olarak evde köpek eğitimine başlayan kişi oldu. Meslek hayatında çok sayıda köpek eğitimine imza atarak tecrübesine tecrübe katmış ve mesleğinin zirvesinde bir köpek eğitmeni olarak kariyerini devam ettirmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yorum bırakmak ister misiniz?

Arayın
WhatsApp chat