Köpekler ve Çocuklar

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sizlere bu konuda net bilgiler vermek isteriz. Öncelikle bir çoğumuz eve yavru köpek aldığımızda çok büyük sorumluluklar da alıyoruz. Aslında o yavru evdeki çocuk için alınmıştır. Anne baba sizin bana bir köpek alın söz herşeyiyle ben ilgilenirim diyeceklerdir. Hep böyle olur zaten aslında sizde bunun böyle olmayacağını tahmin ederisinde yine de ya olursa diye bir umut işte sonuç hep aynıdır. Bu iş size kalacaktır. Bu durumu istisnalar dışında pek değişmez. Şimdi biraz köpekler ve çoçuklardan söz edelim. Burada yaş faktörü önemli tabii ki. 2 ve altı yaş arası çoçuklar için çok dikkatli olunmalı ve mutlaka yavru köpeğinizle bir araya geldiklerinde yanlarında sizde olmalısınız. Çocuğunuz yavru köpeğinizle oynarken istemeyerekte olsa canını yakabilir. Çocuk köpeği nasıl seveceğini bilemez, kuyruğunu kulağını çeker dolayısıyla köpek de buna karşılık verir.

Çocuk ve köpek mutlaka gözetim altında olmalıdır.

Tabii birde bunun süresi var. Örneğin yavru köpek çoklukla bir araya geldiğinde en fazla yarım saat oynamalıdır. Neden mi? Çünkü yavru çok sevilmek istemez. Eğer süre uzarsa mecburen yavru köpeğiniz çoçuğumuza dişileriyle karışlık verir. Aslında bu bir saldırı değil tabii ki sadece yavru sıkılmıştır. Dinlemek isteyecektir. Eğer bu süre uzar ve siz müdahale etmezseniz köpeğinizde davranış bozukluğu oluşur ve bu kalıcı hale gelebilir. Yani biraz oyun dinleme sonra tekrar oyun olmalıdır. 7 ile 12 yaş daha bilinçli olur bu konu da ama yine de onlar hala çocuktur. Tabii köpeği size aldırılarak bazıları sorumluluklar alabilirler. Ancak yine de asıl yük sizlerdedir. Bu yüzden eve yavru bir köpek aldığınızda bilinçli olmakta fayda vardır. Önce mutlaka uzman desteği alınmalı ve fikir ve düşünçeler paylaşılmalıdır. Böylelikle yavru köpeğinizle daha faydalı ve kaliteli bir şekilde yetiştirebilirsiniz. Bilgi her zaman önemlidir.

Unutmayın onlar daha çocuk!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yazar Hakkında

20.10.1980 yılında doğdu. 1995 yılında bir köpek eğitim merkezinde köpek eğitim mesleğine başladı. 1998 yılında Academy Dog Kennels köpek eğitim merkezinden sertifika aldıktan sonra Bursa Gemlikte göverine askeri veteriner okulu’nda devam etti. 2002 yılından itibaren evinizdeegitim.com projesine başlayarak Türkiye’de ilk olarak evde köpek eğitimine başlayan kişi oldu. Meslek hayatında çok sayıda köpek eğitimine imza atarak tecrübesine tecrübe katmış ve mesleğinin zirvesinde bir köpek eğitmeni olarak kariyerini devam ettirmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yorum bırakmak ister misiniz?

Arayın
WhatsApp chat