Köpekle Tatile Hazır Mısınız?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Evet, bir çoğumuzun aklındaki soru yaz geldi. Köpekle tatil yapmak istiyorum yada ben gitsem o gelmese mi  acaba? Yok yok ben onsuz yapamam o da gelsin ama nasıl olur bilmem ki? Rahat edebilir miyim acaba? O beni görmese çok üzülür, bana küsebilir vs. Yani daha bir çok şey söyleyebilirim.

Kafanız çok karışık işte tam bu sırada bir uzman görüşünde fayda var. Ben de sizlere köpeğiniz hakkında doğru kararı vermeniz için biraz yardımcı olmak isterim. Tatilden başlayalım. Tatil sizin için ne demek söyleyeyim; güneş, kum, deniz. Peki, siz orada eğlenirken sizce köpeğinizde bunları mı tercih ediyor? Kesinlikle hayır! Peki o ne istiyor hemen söyleyeyim. Orman, gölge, birkaç köpek, biraz kemik, biraz oyun vs. Peki, biraz da başka açıdan bakalım. Siz nerdesiniz? Antalya, Bodrum, Paris ya da Amerika. Her neyse bunların hiçbiri köpeğiniz için hiçbir şey ifade etmez.

Yani yan bahçede olsa Antalya olsa köpekler bunlara bakmaz. Onlar sadece günde üç sefer gezelim, iki arkadaş, biraz çim, biraz toprak, biraz oyun köpek için eğlence böyle bir şeydir. Onlara dünyaları vermiş olursunuz. Önemi olan onların dilini biraz da olsa anlamak onlar için talil bambaşka bir şey. Arada bir imkanınınız olursa denizde havuzda olabilir tabii. Ancak her köpek de her şeyi sevmeyebilir. Daha çok golden ya da labrador ırkları suya bayılır. O da tatile gerek yok. Arada bir olsa da yeter. Bunları şunun için yazıyorum yazlığınız var ise tabii ki de oda gelsin. Uzun süreli kalınacaksa köpeğinize faydalı olcaktır. Süper bir tatil olur.

Bunun dışındaki tatil mekanları köpek için pek de uygun olmayacaktır. Eğer öyle rahat edecekseniz tabii ki de oda sizinle gelebilir. Ancak en doğrusu onun da kendini tatilde ve mutlu hissedeceği yerler var. Köpek oteli ve pansiyonlar gibi onların daha iyi ve eğlenceli vakit geçireceği yerlerde bırakırsanız hem siz hem de köpeğiniz mükemmel tatil yapmış olursunuz. Köpek için hangi ülke ve hangi şehir olmasının bir anlamı yok. Sizin tatlinizi kafanız rahat yapın onun da güvenli  bir otele ya da onu burada bol bol gezdirecek birine bırakın. Herkes daha mutlu olacaktır. Biraz içiniz rahatlasın istedim. İçinizden nasıl geliyorsa öyle yapın…

Unutmayın köpek sizin, karar sizin…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yazar Hakkında

20.10.1980 yılında doğdu. 1995 yılında bir köpek eğitim merkezinde köpek eğitim mesleğine başladı. 1998 yılında Academy Dog Kennels köpek eğitim merkezinden sertifika aldıktan sonra Bursa Gemlikte göverine askeri veteriner okulu’nda devam etti. 2002 yılından itibaren evinizdeegitim.com projesine başlayarak Türkiye’de ilk olarak evde köpek eğitimine başlayan kişi oldu. Meslek hayatında çok sayıda köpek eğitimine imza atarak tecrübesine tecrübe katmış ve mesleğinin zirvesinde bir köpek eğitmeni olarak kariyerini devam ettirmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yorum bırakmak ister misiniz?

Arayın
WhatsApp chat