İtaat Eğitimi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Temel İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitiminde, köpeğinizin sizi çekmeden sol tarafınızda yürümesi, “OTUR, YAT, BEKLE, BIRAK, GEL, GETİR, GİT, KOŞ, ÇABUK, YAVAŞ, HAYIR, AFERİN, SUS” gibi temel komutları öğrenmesi sağlanır. Bu dönem bittikten sonra ileri itaat eğitimine geçilir ve bu komutları tasmasız olarak yerine getirmesi için gereken eğitim verilir.

İleri İtaat Eğitimi

İleri itaat eğitiminde köpeğinizin temel itaat eğitiminde tasmalı bir şekilde yaptığı komutları tasmasız olarak uygulaması sağlanır. İleri itaat eğitimi zor bir eğitimdir ve ileri itaat eğitimi alacak bir köpeğin temel itaat eğitimini çok iyi almış ve uyguluyor olması gerekmektedir.

Davranış Eğitim

Davranış eğitimi köpeğin sahibine olan davranışlarını, köpek sahibinin çevresine olan davranışlarını ve köpeğin diğer canlılara olan davranışını belirleyen eğitimdir. Kısaca köpeğinizin sosyalleşmesini sağlayan eğitimdir. Davranış eğitimi olmaz ise köpeğinizin size ve çevrenize karşı uygun olmayan davranışları olabilir. Örneğin ürkeklik, saldırganlık ve korkaklık bunlardan bazılarıdır. Bu durumda mutlaka bir uzmandan destek alınmalıdır. Aksi taktirde hiçbir zaman önlenemeyecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yazar Hakkında

20.10.1980 yılında doğdu. 1995 yılında bir köpek eğitim merkezinde köpek eğitim mesleğine başladı. 1998 yılında Academy Dog Kennels köpek eğitim merkezinden sertifika aldıktan sonra Bursa Gemlikte göverine askeri veteriner okulu’nda devam etti. 2002 yılından itibaren evinizdeegitim.com projesine başlayarak Türkiye’de ilk olarak evde köpek eğitimine başlayan kişi oldu. Meslek hayatında çok sayıda köpek eğitimine imza atarak tecrübesine tecrübe katmış ve mesleğinin zirvesinde bir köpek eğitmeni olarak kariyerini devam ettirmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yorum bırakmak ister misiniz?

Arayın
WhatsApp chat