Evde Köpek Eğitimi Önemi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Değerli köpek sahipleri sizlerin bilmesi gereken çok önemli detaylardan bahsedeceğim. Öncelikle evde köpek eğitimi ne kadar önemli olduğunu ve neden evde olmalı bunlardan kısaca söz edeceğim.

Evinize yeni bir yavru köpek aldınız. Mutlaka evde köpek eğitimi alması gerekir. Ama nasıl bir evde köpek eğitimi almalı? Köpek sahipleri hemen arayış içerisine girerler ve “Ne yapmalıyız?”.  Yavru size geldiğinde daha iki yada üç aylıktır. Dolayısıyla önce yavrunun size ve aileye alışma süreci başlar. Bireyleri yani ev halkını tek tek tanımak isteyecek ve yine yuvasına alışma telaşı içinde olacaktır. Annesinden ayrılmıştır ve yeni ailesine kavuşmuştur.

İşte tam bu sırada bir eğitimde gerekli ama başka bir yerde değil sizin yanınızda olmalıdır! Özelikle tuvalet eğitimi mutlaka kendi ortamında verilmelidir.

Peki ama neden?

Birinci neden; yavru köpek size yeni geldi ve siz köpeğinizi başka bir yere bırakırsanız, bunu yavruya anlatamazsınız. Yani ona; “bak biz seni buraya bıraktık ama merak etme, bir ay sonra geri alacağız.” Sizce yavru bunu anlar mı? Anlaması mümkün değil! Terk edildiğini düşünür…

İkinci neden; yavru köpek size yeni yeni alışmaya başlamışken bu psikolojik olarak da doğru olmaz. Ailesi olarak sizi bilmeli, başkasını değil!

Üçüncü neden; tuvalet eğitimi köpeğin kendi kaldığı ortamda verilmelidir! Yani, köpek evde salon neresi, mutfak neresi, banyo neresi, kendi yatağı ve oyun alanı neresi, tuvalet alanı neresi bunu kendi ortamında bilmelidir. Dolayısıyla 3 ila 6 aylık arası çok önemlidir… Bu arada gözünüzü sakın köpeğinizden ayırmayın.

Unutmayın o sizin köpeğiniz ve sizde kalmalı…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yazar Hakkında

20.10.1980 yılında doğdu. 1995 yılında bir köpek eğitim merkezinde köpek eğitim mesleğine başladı. 1998 yılında Academy Dog Kennels köpek eğitim merkezinden sertifika aldıktan sonra Bursa Gemlikte göverine askeri veteriner okulu’nda devam etti. 2002 yılından itibaren evinizdeegitim.com projesine başlayarak Türkiye’de ilk olarak evde köpek eğitimine başlayan kişi oldu. Meslek hayatında çok sayıda köpek eğitimine imza atarak tecrübesine tecrübe katmış ve mesleğinin zirvesinde bir köpek eğitmeni olarak kariyerini devam ettirmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yorum bırakmak ister misiniz?

Arayın
WhatsApp chat