Yavru Köpeklerde Diş Kaşınması

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yavru köpeklerde diş kaşınması köpek sahiplerinin oldukça zorlandığı durumlardan sadece biridir. Yavru köpek eve geldiğinde ortalama 2 buçuk 3 aylık civarında olur size geldiğinde henüz dişleri yeni çıkmıştır. Bunlar bebek dişleri olup tabii ki de kalıcı değildir. Bu durumu rahatça atlatabilmeniz için bir kaç ipucu vermek isterim.

Yeni ve kalıcı olarak bu dişlerin tamamen değişme süresi 4 buçuk 5 aylık olana kadar devam etmektedir. Yavru 5 aylık olduğunda artık kalıcı dişlerine kavuşmuş olur. Bu zamana kadar oldukça sancılı bir süreç sizi beklediğini belirmek isterim. Diş çıkartma sürecinde yavru köpeğiniz sürekli elinizi ayağınızı kemirmek isteyecektir. Tabii ki de buna asla hoşgörü göstermemeliyiz. Bu süreçi rahatça atlatmak için bolca oyuncak kemik top gibi onu oyalayıcı oyuncaklar bulundurmak gerekir. Oyuncaklar, kemikler onu oyalıyacaktır. Fakat oyuncaklarla oyalanmakta yavru köpeğinizin diş kaşınma sürecinde yeterli olmayacaktır. Diş kaşınma sürecini daha iyi yönetmek için komut eğitimi bilmeniz gerekir. Doğru, düzgün ve yeterli bilgi bu durumu sağlıklı yönetip, rahatça atlamanızı sağlayacaktır.

Unutmayın; yavru köpek küçük bebek demektir…
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yazar Hakkında

20.10.1980 yılında doğdu. 1995 yılında bir köpek eğitim merkezinde köpek eğitim mesleğine başladı. 1998 yılında Academy Dog Kennels köpek eğitim merkezinden sertifika aldıktan sonra Bursa Gemlikte göverine askeri veteriner okulu’nda devam etti. 2002 yılından itibaren evinizdeegitim.com projesine başlayarak Türkiye’de ilk olarak evde köpek eğitimine başlayan kişi oldu. Meslek hayatında çok sayıda köpek eğitimine imza atarak tecrübesine tecrübe katmış ve mesleğinin zirvesinde bir köpek eğitmeni olarak kariyerini devam ettirmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yorum bırakmak ister misiniz?

Arayın
WhatsApp chat