Köpekle Yaşam Nasıl Olmalı?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Evet bir çok köpek sahibi evini bu sevimli dostlarla paylaşmaktadır. Ancak yinede köpek sahibi olanların kafaları oldukça karışıktır. Nedeni ise kimse köpeği ile nasıl yaşaması gerektiğini bilmemektedir. O yüzden birçok köpek sahibi en çok bu konuda oldukça tedirgindir. Öncelikle evde yanlız yaşayanların kafasında bir sürü sorular vardır. “Evde yanlız kalır mı?, Evime zarar verir mi?, Onu yanlız bırakırsam üzülür mü?, Eşyaları kemir mi?” bir de komşular var tabii ki “Onlar rahatsız olur mu?”. “Yok canım ben köpek bakmam.” diyebilirsiniz. Çünkü kendinizi bu konuda yetersiz görürsünüz. Ona eziyet olur diye düşünürsünüz.

Evet biliyorum aynen böyle düşünüyorsunuz!

Ama inanın ki bu kadar korkacak ve telaşlanacak bir durum yok. Neden mi? Çünkü bilinçli olmalısınız. Bilinçli olursanız hayat herkes için mükemmel olur. Önce yukarda yazdıklarımıza cevap verelim. Öncelikle köpek evde yanlız kalabilir. Diyelim ki yavru köpeğinizi alıp eve geldiniz ve yalınız yaşıyorsunuz. Kesinlikle normal yaşatınızda hiç bir değişiklik olmamalı. Köpek için eve koşturmanız gerekmez. Sakin olun siz ona değil o size ayak uyuduracak. İnanın her ikinizde böyle daha mutlu olacaksınız. Önemli olan ev içinde yavru köpeğinizi ev içinde ki ortamı ayarlamanız. Yani onu yalnız bıraktığınızda sıkılmaması için gerekli ortamı hazırlamalısınız. Örneğin; su, kemik ve bol oyuncak bulunmalı. Ev içindeki oyun alanı, tuvalet alanı ve yemek alanı belirlenmeli sonra bakın keyfinize. Yavru köpeğiniz sizi keyifle bekleyecektir. Özelikle yalnız yaşayanlar için küçük ırk tavsiye ederim. Bakımı oldukça kolay olur. İşte bunun için her zaman bir uzmandan bilgi almalısınız.

Unutmayın patron sizsiniz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yazar Hakkında

20.10.1980 yılında doğdu. 1995 yılında bir köpek eğitim merkezinde köpek eğitim mesleğine başladı. 1998 yılında Academy Dog Kennels köpek eğitim merkezinden sertifika aldıktan sonra Bursa Gemlikte göverine askeri veteriner okulu’nda devam etti. 2002 yılından itibaren evinizdeegitim.com projesine başlayarak Türkiye’de ilk olarak evde köpek eğitimine başlayan kişi oldu. Meslek hayatında çok sayıda köpek eğitimine imza atarak tecrübesine tecrübe katmış ve mesleğinin zirvesinde bir köpek eğitmeni olarak kariyerini devam ettirmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yorum bırakmak ister misiniz?

Arayın
WhatsApp chat