Evde Köpek Eğitiminin Önemi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Köpeğiniz evde eğitim aldığı zaman size daha iyi itaat edecektir.

Evde yapması ve yapmaması gereken komutları birebir yerinde öğrenecek, çevresine daha iyi uyum sağlayacak ve sonuç olarak sizi daha iyi dinleyecektir.

Köpeğiniz bir eğitim merkezinde eğitim aldığında eğitimi boyunca onun dikkatini dağıtacak herhangi bir unsur olmayacaktır. Bu nedenle köpeğiniz eğitim merkezinin dışına çıktığında dış ortamdaki dikkat dağıtan unsurlar onun aldığı eğitimi uygulamasına engel olacaktır. Oysaki köpeğiniz evinizde eğitim aldığında dikkatini dağıtacak unsurlarla eğitim çalışması yapacağı için aldığı eğitimi sağlıklı şekilde uygulayabilecektir. Örneğin köpeğiniz misafir geldiği zaman, kapı çaldığında veya yemek yenildiğinde nasıl davranması gerektiğini öğrenecektir. Köpeğinizin dış ortam eğitimi tamamen ev dışında bir ortamda yapılmaktadır. Bunun sebebi dışarıdaki kedi, köpek, kuş, çocuk, araba ve benzeri dikkat dağıtıcı etkenlere karşı da eğitimi çok iyi bir şekilde yerine getirmesidir.

Buna ek olarak siz de köpeğinizin eğitim çalışmalarına katılabilir ve köpeğinizin nasıl bir eğitim aldığını görebilirsiniz. Günümüzde, köpek psikolojisini önde tutan, tamamen bilimsel verilere dayalı, şartlanmaya değil öğrenmeye odaklı, ceza ve şiddet içermeyen pozitif yöntemler kullanılmaktadır. Ceza ve şiddet içermeyen bu yöntemler, köpek eğitiminde yeni bir dönem başlatmıştır ve “pozitif eğitim yöntemleri” olarak, modern köpek eğitimi literatürüne girmiştir.

Bu sebepler dolayısıyla en iyi ve en kaliteli eğitim evinizde verilen eğitimdir. Böylelikle hem köpeğinizden ayrı kalmazsınız hem de köpeğiniz sağlıklı bir eğitim almış olur.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yazar Hakkında

20.10.1980 yılında doğdu. 1995 yılında bir köpek eğitim merkezinde köpek eğitim mesleğine başladı. 1998 yılında Academy Dog Kennels köpek eğitim merkezinden sertifika aldıktan sonra Bursa Gemlikte göverine askeri veteriner okulu’nda devam etti. 2002 yılından itibaren evinizdeegitim.com projesine başlayarak Türkiye’de ilk olarak evde köpek eğitimine başlayan kişi oldu. Meslek hayatında çok sayıda köpek eğitimine imza atarak tecrübesine tecrübe katmış ve mesleğinin zirvesinde bir köpek eğitmeni olarak kariyerini devam ettirmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yorum bırakmak ister misiniz?

Arayın
WhatsApp chat