Köpeklerde Hiperaktiflik

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hiperaktif Köpekler

Genelde köpek sahipleri köpeğinin aşırı hiperaktif olduğunu ve onu nasıl sakinleştireceğini düşünür. Bazı ırklar gerçekten hiperaktiflik konusunda sınır tanımazlar. Hiperaktiflik özellikle kırma köpeklerde çok daha sık rastladığımız bir durumdur. Tabii ki diğer ırklarda da aşırı hiperaktiflik mutlaka vardır. Köpeğinizin ırkı cinsi ne olursa olsun çok hiperaktif ise öncelikle bunun nedenlerinin yeteri kadar araştırılmasını yapmalıyız.

Özellikle büyük ırk köpeklerde hiperaktiflik gerçekten köpek sahibine çok yorucu ve yıpratıcı bir durum sergileyebilir. Bu durumu en aza indirebilmemiz için köpeğinizle bol bol oyun oynamalı, yürüyüş yapmalısınız. Özellikle eğer köpeğiniz aşırı hiperaktifse dışarıda, bahçede, parkta top oynatarak onun daha sakin olmasını sağlayabiliriz. Eğer köpeğiniz topla oynamıyor ise başka oyun yöntemleri denemeliyiz.

Örnek olarak;

Kemik, ip gibi oyuncaklar da kullanılabilir. Bazı köpekler tek başına oynamaktan pek hoşlanmazlar. Bu yüzden hiperaktif köpek sahibinin sabah bir saat, akşam bir saat köpeğiyle bol bol tasmasız bir şekilde oyun oynayarak hiperaktifliğini daha aza indiririz. Eğer köpeğiniz yavru köpek ise yada küçük ırk bir köpek ise ev içerisinde de oyun oynayarak hiperaktifliğini azaltabiliriz. Ama en önemlisi köpeğinizin başka köpeklerle oyun oynaması onlarla bol bol vakit geçirmesi hiperaktifliği minimum seviyeye indirecektir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yazar Hakkında

20.10.1980 yılında doğdu. 1995 yılında bir köpek eğitim merkezinde köpek eğitim mesleğine başladı. 1998 yılında Academy Dog Kennels köpek eğitim merkezinden sertifika aldıktan sonra Bursa Gemlikte göverine askeri veteriner okulu’nda devam etti. 2002 yılından itibaren evinizdeegitim.com projesine başlayarak Türkiye’de ilk olarak evde köpek eğitimine başlayan kişi oldu. Meslek hayatında çok sayıda köpek eğitimine imza atarak tecrübesine tecrübe katmış ve mesleğinin zirvesinde bir köpek eğitmeni olarak kariyerini devam ettirmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yorum bırakmak ister misiniz?

Arayın
WhatsApp chat